http://digiato.com/wp-content/uploads/2016/05/apple-vocaliq-540x334.jpeg

پس از آماده سازی دستیار مجازی، سازندگان آن تلاش کردند تا به سیستم هوش مصنوعی آن بیاموزند که انسان ها چگونه سخن می گویند. با این سیستم حدود ۳۰۰۰ دیالوگ تمرین شد و سپس VocalIQ دقت بسیار بیشتری پیدا کرد. پس از ده هزار دیالوگ، دقت آن به حدی بالا رفته بود که بتواند خود سیری را شکست دهد. حال تصور کنید که کاربران هر هفته بیش از یک میلیارد جمله با سیری سخن می گویند. با این حال الگوریتم VocalIQ به صورتی بوده که تنها با چند هزار جمله، توانسته به درک بسیار بهتری از گفتار و زبان طبیعی برسد.

از سوی دیگر، VocalIQ هیچ چیز را فراموش نمی کند. تقریباً مانند ذهن انسان. بیایید به مثال رستوران چینی برگردیم. فرض کنید یک ساعت بعد نظرتان را عوض کرده اید، صرفا کافیست به VocalIQ بگویید: «به جایش یک رستوران مکزیکی برایم پیدا کن». در این حالت، VocalIQ همچنان به خاطر خواهد داشت که پارکینگ، وای-فای و مناسب بودن فضا جهت همراه داشتن کودکان برای شما دارای اهمیت است. این ویژگی را در حال حاضر نمی توان در سایر دستیارهای صوتی یافت.

VocalIQ می تواند محتوا و منظور شما را درک کند. این سیستم مشخصاً در یک موبایل نیز مفید واقع خواهد شد، ولی تصور کنید که اپل از آن در خودرویش یا اسپیکر هوشمندی که شایع شده تصمیم به ساختنش را دارد، استفاده کند. (VocalIQ به عنوان یک سیستم کنترل هوشمند خودرو به اپل معرفی شده بود و اهالی کوپرتینو ابتدا به همین علت آن را خریده بودند.)

از سوی دیگر، هدف VocalIQ این است که کاربر بتواند بدون داشتن نگاهی به نمایشگر، اقدامی را انجام دهد. در حالی که گوگل ناو، کورتانا یا حتی سیری پس از صحبت کردن با شما، باز هم می خواهند که مواردی را در نمایشگر موبایل خود تایید کنید.تاریخ : جمعه 13 فروردین 1395 | 11:47 ق.ظ | نویسنده : مدیر | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات