تاریخچه اختراع و پیشرفت ماشین لباس شویی

http://rupload.ir/upload/1zi648wn4e2h7kdxog3x.jpg


تاریخچه اختراع و پیشرفت ماشین لباس شویی

تاریخچه اصلی لباسشویی از زمانی شروع شد که لباس ها داخل کیسه قرار گرفت و پشت کشتی بسته شد و به این ترتیب با گذشتن آب از جداره های لباس اولین نوع لباس شستن شناخته شده است،اما اولین ماشین لباسشویی توسط کریستین شافر آلمانی در سال 1767 میلادی ساخته شد.اولین ماشین لباسشویی

اولین ماشین لباسشویی

او توانست یک محفظه چوبی شستشو را طراحی کند و همان تخته شستشو را طوری در آن طراحی کرد که وقتی کاربر دسته آن ماشین را می چرخاند این تخته شستشو روی لباس حرکت می کرد و باعث تمیزی لباس می شد. اما این وسیله هیچ وقت به تولید انبوه نرسید.


در سال 1874 ویلیام بلک استون ، بازرگان و تولید کننده ذرت اهل ایندیانا ، برای همسرش یک هدیه تولد ساخت که ماشینی بود که کثیفی را از روی لباس ها می شست و پاک می کرد . این دستگاه شامل یک تغار چوبی بود که در آن یک تکه چوب تخت با شش میخ چوبی کوچک بود و یک دسته داشت که آن ها را جلو و عقب می برد.

در سال 1900 میخ های فلزی جایگزین میخ های چوبی شدند در سال 1906 موتور الکتریکی برای نخستین بار در این وسیله به کار گرفته شد که دسته چرخنده و زیر آن چرخ لنگر داشت .در سال 1922 شرکت می تگ سیستمی عرضه کرد که به جای کشیدن لباس ها در آب ، آن ها را با فشار آب و هم زدن تمیز می کرد . درست در همین زمان بود که ماشین لباس شویی های تماما فلزی پای به عرصه وجود گذاشت. این وسایل هم ایمن تر بودند هم کارآمد تر.


این شرکت بعدها در رقابت با دیگر شرکت های تولیدکننده ماشین لباسشویی در جهان نتوانست رقابت کند و از همین حیث تنها در خلال یک دهه اعلام ورشکستگی کرد.
شکل زیر نشان دهنده اولین نسل تجاری از ماشین های لباسشویی برای مصرف کنندگان خانگی شرکت مینی تگ است که در سال 1927 میلادی ساخته شد.


برند های پیشرفته لباس شویی در سال 2017 :

نمایندگی ماشین لباسشویی سامسونگ:

ماشین لباسشویی سامسونگ با ظرفیت های مختلف ، یکی از برند های ماشین لباسشویی‌ میباشد که ضمن از طراحی های بسیار زیبا و مشخصات قابل توجهی از جمله ظرفیت مناسب و رتبه مصرف انرژی خوبی برخوردار است. این برند ماشین لباسشویی با ظرفیت های مختلف می‌تواند در خانواده‌های متوسط تا پرجمعیت مورداستفاده قرار گیرد.

رتبه مصرف این برند درجه عالی است  و مصرف انرژی پایینی را خواهد دارد. تجهیز به تکنولوژی حباب ساز عملکرد و راندمان این دستگاه را بهبود چشمگیری بخشیده است. از دیگر قابلیت‌های این دستگاه دارای سیستم شستشوی چندحالته است که با وجود یک ولوم کنترلی Jog Dial که روی این دستگاه تعبیه شده است، کاربر می‌تواند به راحتی دستگاه را برای شستشوی البسه مورد نظر تنظیم و استفاده نماید.

از دیگر مشخصات این دستگاه سیستم حفاظتی در نوسانات برق بوده که مانع از خرابی دستگاه می شود. محافظت از الیاف با استفاده از دیگ الماسه ضد چروک ممکن شده است. برنامه خودکار شستشوی دیگ لباسشویی نیز موجب می‌گردد مصرف‌کننده دیگر نگران تمیزی دیگ که شاید کیفیت شستشوها را نیز تحت تأثیر قرار دهد نباشد. سیستم عیب یابی هوشمند و پیش شستشو با کف هم در مدل  های جدید برند سامسونگ لحاظ شده است. سامسونگ تولید و عرضه کننده محصولات با کیفیت در زمینه های مختلف از جمله لوازم خانگی برقی است. نوآوری، استفاده از مواد با کیفیت، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش این شرکت، مخاطبین زیادی را به سمت خود کشانده و راضی نگه داشته است.نمایندگی ماشین لباسشویی کندی:

«برند ماشین لباسشویی کندی (Candy) با ظرفیت های مختلف »، یکی از  برند های ماشین لباسشویی‌های در دنیا است که ضمن طراحی های زیبا و ساده، از مشخصات قابل توجهی از جمله ظرفیت مناسب و رتبه‌ی مصرف انرژی خوبی برخوردار است. این برند ماشین لباسشویی با ظرفیت های مختلف می‌تواند در خانواده‌های متوسط تا پرجمعیت مورد استفاده قرار گیرد.

 رتبه‌ی مصرف انرژی این دستگاه عالی است و مصرف پایینی خواهد داشت. از دیگر قابلیت‌های این برند دارای سیستم شستشوی چندحالته است که با وجود یک ولوم کنترلی Jog Dial که روی این دستگاه تعبیه شده است، کاربر می‌تواند به راحتی دستگاه را برای شستشوی البسه مورد نظر تنظیم و استفاده نماید.

از دیگر مشخصات این دستگاه قابلیت Delay Wash‌ یا همان شستشوی تاخیری است. حالت شستشوی سریع ۱۴ دقیقه‌ای هم برای کسانی که وقت ندارند مناسب است. برنامه شستشوی ضدچروک و استاندارد CE اروپا هم از دیگر ویژگی‌های این ماشین لباسشویی است. تنظیمات این دستگاه را هم می‌توانید با یک صفحه‌ نمایش تمام لمسی ببینید و تغییر دهید. میزان صدای تولیدی این دستگاه هم نسبتا کم است و صدای کار کردن آن را به‌عنوان صداهای مزاحم در خانه نخواهید داشت .


نمایندگی ماشین لباسشویی آاگ :

«برند ماشین لباسشویی
آاگ با ظرفیت های مختلف ، یکی از  برند های ماشین لباسشویی‌های در دنیا است که ضمن طراحی های زیبا و ساده، از مشخصات قابل توجهی از جمله ظرفیت مناسب و رتبه‌ی مصرف انرژی خوبی برخوردار است. این برند ماشین لباسشویی با ظرفیت های مختلف می‌تواند در خانواده‌های متوسط تا پرجمعیت مورد استفاده قرار گیرد.نمایندگی ماشین لباسشویی اوشن :

«برند ماشین لباسشویی اوشن با ظرفیت های مختلف ، یکی از  برند های ماشین لباسشویی‌های در دنیا است که ضمن طراحی های زیبا و ساده، از مشخصات قابل توجهی از جمله ظرفیت مناسب و رتبه‌ی مصرف انرژی خوبی برخوردار است. این برند ماشین لباسشویی با ظرفیت های مختلف می‌تواند در خانواده‌های متوسط تا پرجمعیت مورد استفاده قرار گیرد. رتبه‌ی مصرف انرژی این دستگاه عالی است و مصرف پایینی خواهد داشت.تاریخ : سه شنبه 27 تیر 1396 | 11:12 ب.ظ | نویسنده : مدیر | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات